ZABEZPIECZ

PRZED

POŻAREM

OFERTA

Logo profire

DŹWIĘKOWE SYSTEMY OSTRZEGAWCZE

DŹWIĘKOWE SYSTEMY OSTRZEGAWCZE

 

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych i wykorzystaniu wieloletnich doświadczeń przez producentów, możliwym stało się stworzenie takiego systemu audio, który łączy w sobie zarówno cechy typowego systemu nagłośnienia (Public Adress) stosowanego na przykład do celów reklamowych, rozrywkowych czy informacyjnych, jak też spełnia rygorystyczne wymagania dźwiękowego systemu ostrzegawczego (Voice Alarm), zapewniającego skuteczną komunikację w przypadku zagrożenia i pomoc w bezpiecznej ewakuacji osób znajdujących się w zagrożonej strefie.

Zastosowanie dźwiękowego systemy ostrzegawczego

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze stosowane są w wielu rodzajach budynków. Pierwszorzędne znaczenie mają jednak w dużych budynkach zamieszkania zbiorowego oraz użyteczności publicznej, w tym handlowych i wystawowych. Rozwiązania te stosowane są również we wszystkich tych obiektach, które gromadzą dużą liczbę osób na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Wynika to z przepisów prawa, które nakładają obowiązek instalacji dźwiękowych systemów ostrzegawczych, w tego rodzaju obiektach. Jeśli są Państwo zainteresowani montażem tego rodzaju aparatury, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Nasza oferta obejmuje również inne rozwiązania, w tym zasysające systemy wczesnej detekcji dymu.

Zalety dźwiękowego systemu ostrzegawczego

Profesjonalnie zaprojektowany i wykonany dźwiękowy system ostrzegawczy powinien gwarantować niezawodność i zgłaszać wszelkie zakłócenia i usterki w przeciągu kilku sekund, niezależnie od tego w jakim charakterze system jest w danej chwili wykorzystywany. Prowadzone na całym świecie badania wykazały, że przekazywanie komend słownych za pomocą alarmu głosowego zapewnia ewakuację nie tylko właściwą drogą, ale również w odpowiednim czasie. Zastąpienie klasycznych syren i dzwonków głośnikami przekazującymi informacje słowne wiąże się z koniecznością spełnienia rygorystycznych warunków technicznych, zgodnie z obowiązującą na terenie RP normą PN-EN 60849:2001 "Dźwiękowe systemy ostrzegawcze". Posiadamy autoryzację na montaż i serwis DSO firmy Esser i Bosch.

 

 

Logo profire

(48) 695 33 47 47

Tel
Logo profire